Şömine Sistemleri Alanya Antalya

 Şömineler mükemmel tasarımları ile hemen, hemen her mekana montaj edilebilen, soğuk kış aylarında mekanlarınıza sıcacık ortamlar sağlayan, dekoratif görüntüleri ile evlerinizin en güzel bölümlerini süsleyen. Aynı zamanda çok farklı modelleri ile ısıtma özelliğinin yanın da görsel olarak da evlerinize bambaşka değerler katar. Genel olarak tercih edilen iki model ayrıntılı detayları ile aşağıda açıklanmıştır.

Kat şömine:

Dilerseniz Şöminenizi,firmamız tarafından kurulacak olan özel bir radyatör sistemine bağlatabilir ve evinizin diğer odalarınıda ısıtabilirsiniz."Kat şömine" kazanlarında ısıtılan su,klasik radyatör ısıtma prensibi ile çalışmakta ve döşenen borular aracılığıyla evin diğer odalarına pompalanmaktadır.Şömineniz tarafından ısıtılarak radyatörlere sirküle edilen sıcak su sayesinde,evinizde hem şömine hem de kat kaloriferi keyfini bir arada yaşayabilirsiniz.

Fanlı Şömine:

Turbo dağıtım sistemli şömineleri tercih ettiğinizde de, evinizin diğer mekanlarınıda kolayca ısıtabilirsiniz. Fanlı dağıtım adı verilen ve turbo sistemli hazneler kullanılarak hazırlanan bu modeller,sıcak hava çıkış ızgaraları ile dağıtım sistemine bağlanır. Şöminenizin kurulduğu mekan ısıya ulaştığında fan sistemi otomatik olarak devreye girer ve böylece evinizin diğer odaları da ısıtılır.


Şömine Servisi:

Her ne model ve biçimde şömineniz olursa olsun, düzenli olarak bakım yaptırmalısınız. Özelikle odun yakıtlı şöminelerde kesinlikle her yıl küllerin ve bacanın temizlenmesi zaruridir.