Laminat Parke Alanya Antalya

 Sizlere sunduğumuz Laminatların bir çoğu Afrika, Uzakdoğu ve Güney Amerika'ya özgü ağaçların sıcaklıklarını, enerjilerini, evlerinize kadar getirmektedir. Ve uygulandıkları ortama kendi karakterlerini yansıtırlar.

Uygulama ve satışını yaptığımız tüm laminatlar en iyi ürünlerden titizlikle imal edilmiş. Döşenecekleri ortamların özellikleri de dikkate alınarak seçildiklerinde ve doğru uygulama yapıldığında hepsi de mükemmel sonuçlar verir.

Sizlere sunduğumuz limitsiz ürün ve servisimizle, bulunduğunuz mekanın güzelliğini yıllarca yaşayacaksınız. Yaşam biçimleriyle doğal hayatla iç içe yaşamayı sevenlere, hayatın paylaşıldığı mekanların en üst kalitede dekore edilmesine büyük özen göstermekteyiz. Her zaman kalitenin ve güvenin sembolü olmakla birlikte yenilikleri yakından takip ederek sizlere sunmaktayız. Geniş ürün yelpazesi ile hayal ettiğiniz tüm dekoratif ihtiyaçlarınızı yılların bize kazandırdığı tecrübemizle karşılamaktan mutluluk duyacağız.

Laminat Nedir?

Yapay reçine çözeltisi emdirilmiş kağıtların üst üste konularak, sıcak preslerde basınç altında sıkıştırılması ile elde edilen malzemeye laminat denir. 1950'li yıllarda üreticinin adı ile formika olarak tanıştığınız laminatın Türkiye'de son derece yaygınlaşmıştır.

Neden Laminat?

 • ağaç çeşitlerinin giderek azalması
 • ahşap malzemenin üç boyutlu özelliği (montaj, silim, boya vs)
 • ahşap malzemenin bakım zorluğu ve ahşap malzemede giderek artan maliyet faktörü tüm tüketicilerin ahşap kökenli türev malzemelere yönelmesine yol açmıştır.

  Laminat malzeme üç grupta incelenir:

 • 1. HPL yüksek basınçlı lamina
 • 2. CPL sürekli basınçlı laminat
 • 3. DPL direkt preslenen lamınat

 • HPL grubuna giren laminat parkeninyüzeyi termoset esaslıdır. Bu özellik termoset reçine kaynaklıdır. Termoset esaslı reçinelerin temel özelliği ısı ve basınçtan oluşan yüzeyin daha sonra sıcaklıkla bozulamıyor olmasıdır. Laminat parkelerde tüm filmler termoset esaslı reçine ile emprenye edilir. Laminat Parkenin Temel Yapısı:

  1. Overlay: selulozik esaslı içinde aluminyum oksit parçaları konulmuş film tabakasıdır. Aluminyum oksit parçaları aşınma, çizilme, ısıya karşı mukavemeti sağlayan temel unsur olup laminat parkeyi benzer türevlerden ayıran en önemli özelliktir.

  2. Desen Kağıdı: Sonsuz renk ve desende kaliteli odun hammaddesinden üretilebilen ileri teknoloji ile print edilen kağıt fil tabakasıdır.

  3. HDF, yüksek yoğunlukta kanserojen içermeyen (E 1 ) ve suya dayanıklı lif levha. ISO ve DIN normlarına göre kanserojen ihtiva etmemelidir.

  4. Balans kağıdı :
  stabilizasyonu sağlayan selulozik kağı film tabaka, montajı temizliği ve bakımı son derece kolay olan laminat parkeler renk ve doku çeşitliliği bakımından da her tür zevk ve tasarıma uygundur. Darbelere sıvı temizlik maddelerine aşınmaya çizilmeye güneş ışınlarına ve sigara ateşine tam bir dayanıklılık gösteren laminat yer döşemeleri evlerin harici trafiği yoğun olan banka otel alışveriş merkezleri ve tüm işyerleri için son derece uygundur.

  Sık Sorulan Sorular

  S:Laminat nedir?
  C:
  Yapay reçine çözeltisi emdirilmiş kağıtların üst üste konularak, sıcak preslerde basınç altında sıkıştırılması ile elde edilen malzemeye laminat denir.

  S: Mevcut yer döşememin(seramik, karo, ahşap parke vs.) üstüne laminat parke yapabilir miyim?
  C:
  Elbette eğer mevcut zemininizde herhangi bir kırık çürük yok ise siz fazla masraf yapmadan mevcut döşemenizin üstüne laminat parke yapabilirsiniz.

  S: Laminat parkemin bakımı nasıl yapmalıyım?
  C:
  Laminat suya ve neme hassas bir malzemedir. Dolayısıyla da suyla ağacı birleştirmeme teorisi burada da söz konusudur. Önce parkenin üstündeki tozu kuru bir bezle alabilirsiniz, sonra parke temizlemek için satılan çok sayıda malzemeler vardır, bu malzemeleri kullanabilirsiniz. Yine iyice sıkılmış bir bezle de parkenizi silebilirsiniz. Ama hiçbir zaman malzemenin üstünde su bırakmamak, kesinlikle bir kuraldır. Ahşapla suyu bir araya getirmemeye özen göstereceksiniz.

  S: Yeni ev tuttuk. Daha önce kullanılmamış sıfır daire. Temizlik yapıldıktan sonra laminat parkenin üstü sanki hala tozluymuş gibi görünüm veriyor. Bunun için ne yapmak gerekir?
  C:
  Genelde inşaat artıkları ve kireç kalıntıları laminat parkenin yüzeyindeki owerley tabakasını bozarak bu tip görüntüler yaratıyor. Yapabileceğiniz pek fazla bir şey yok. Zira malzemenin üst dokusu bozulmuş ise biz buna müdahale edemiyoruz. Bir müddet bu şekilde kullanın daha sonra parkelerinizi değiştiriniz.

  S: Laminat alırken nelere dikkat etmeliyim?
  C:
  Taber denilen bir birim vardır. Taber aslında bir devirdir ne kadar devir sonra bu parkenin üstedeki koruyucu tabaka aşınıyor ve deliniyor. Bunların isimleri vardır 31 devir 32 devir 33 devir gibi bunlar parkenin sınıflarını belirler. Çok ağır bir trafiğin söz konusu olduğu yerlerde (yoğun ofis ortamları, alışveriş merkezleri vs) bu Taberler çok önemlidir. Ev tipi trafikte bu taberler o kadar önemli değildir. Yani evlerde illa ki 32 taber kullanmaya gerek duyulmaz. İşyerleri ve trafiği yoğun olan yerlerde bu taberle önemlidir.

  Çok fazla yerli üretimin olduğu ülkemize uzak doğudan da çok miktarda merdiven altı tabiri ile gelen laminatlar vardır. Bunlarda görsel olarak algılayabildiğiniz bir fark göremezsiniz. Sadece satın aldığınız kişiye güvenmeniz ve ilerde herhangi bir sorun olduğunda satın aldığınız kişiler bu sorunlarınıza cevap olabilmelidir.