Çatı Kaplama, Çatı İzolasyonu ve Tadilat Merkezi AlanyaIsı ve Su İzolasyonunda Kesin ve Pratik Çözüm:

Kiremitaltı hem ısı hem su yalıtımını aynı anda yapan yalıtım levhasıdır. Kiremitaltı levhası çatılarda direkt olarak kiremitin altına döşenir. Mukavemeti yüksek sert bir malzeme oldıuğu için çatıda merteklerin üzerine döşenirken kaplama tahtasına gerek kalmadığı için çatıda %70 oranında ahşaptan ve ahşap işçiliğinden tasarruf sağlar. Üzerinde bulunan film tabakası ve EPS bileşimi aynı anda hem su hem ısı yalıtımını kusursuzca yerine getirmesini sağlar.

Çatıda oluşan ısı transferini azaltarak, binaların ısıtma ve soğutma giderlerinde büyük tasarruf sağlar.

62 x 107 cm' lik levhalar şeklinde çatıya döşenmesi, uygulamada çok büyük kolaylık sağlar. Levhalar hem yandan hemde üst kısımlarından kanallı, bindirmeli kilit sistemine sahiptir. Bu, yapıda hem su hem de ısı yalıtımı için bir birleşim kesiti oluşturur.

Ayrıca her bir levhanın üzerinde bulunan oluklar sayesinde, kiremit döşendikten sonra kiremit altında hava sirkülasyonuna olanak verdiği için, kiremitin kuru kalmasına olanak sağlar. Böylece çatıda yalıtım için istenen tüm koşullar kolayca yerine getirilmiş olur.

Kiremitaltı yapısındaki hava kanalları sayesinde oluşacak hava sirkülasyonu ile kiremitin altında oluşan yoğuşmayı engeller.

Kullanılışı:

Çatılarda kiremit altına döşenir.
Yapısı
Polistren film kaplı,
30 kg/m³ yoğunluklu ve 25 kg/m³ yoðunluklu çeşitler
EPS Enjeksiyon levha

Ölçüler:

107 x 62 cm.

Özellikler:

 • Biniler vasıtasıyla ısı köprülerini engeller.
 • Kanallar aracılığıyla suyu levhadan levhaya aktararak su yalıtımını sağlar.
 • Yüksek yoğunluklu EPS yapısı ısı yalıtımı ve ses yutuculuğu sağlar.
 • Isı iletkenlik değeri (0.029
 • Hava kanalları sayesinde kiremit altında oluşabilecek yoğuşmayı engeller.
 • Alev yürümeyen B1 sınıfı yanmazlık özelliğine sahiptir.
 • Bakteri ve mantar üretmeyen sağlıklı bir yapıya sahiptir.
 • Tüm kiremitlerle tam uyumlu yapıya sahiptir. Bu yüzden çatıların pratik bir şekilde döşenmesini sağlar.

 • Kullandığımız Tüm ürünler sektörde 1927 yılından beridir hizmet eden ve konusunda Türkiye'nin en önde gelen lider firmalarından olan Kılıçoğlu'nun ürünleridir.

  Dekoratif Bacalar:

  Bacaser baca dibinde su yalıtımı için çinko bakır veya galvaniz saç yerine kullanılır. Esnek yapısı sayesinde montajı ve işçiliği kolaydır. çinko galvaniz veya saç uygulamalarına göre hem daha uzun ömürlü hem estetik hem de işçiliği kolaydır. kırmızı ve naturel renkli rulolar halindedir.

  Çatı Pencereleri:

  Evlerinizin kullanılmayan eski, karanlık ve havasız çatı araları, bu mekanların havasını tümüyle değiştiren çatı pencereleri ile geçmişte kalıyor.

  Bugüne kadar konvansiyonel sistemle yapılan güvercin pencereleri, özellikle ışık istenen mekanlarda yetersiz kalmaktaydı. Aynı zamanda güneş ışığını da yeterli diklikte alamamaktaydı. Çatı pencereleri çatı arası mekanlarında maksimum ışık ve güneş isteyen herkese ihtiyacı doğrultusunda konforlu ve garantili çözümler sunmaktadır.

  Çatı pencereleri, çatı alanlarını aydınlatmak için bulunabilecek en mükemmel çözümdür. Çünkü tüm çatı pencereleri, dikey pencerelere oranla %50 daha iyi aydınlatma imkanı sağlar.

  Kılıçoğlu çatı pencereleri ise kasa yapısındaki özel detay çözümlerine oranla %6 daha fazla aydınlatma imkanı sağlar.

  Kiremit üzerine yapılacak montajlarda pencere etekliği ile birlikte kullanılması gerekmektedir.

  Çatı merdivenleri:

  Birinci sınıf çamdan yapılmış birbiri üzerine katlanan üç parçadan oluşmaktadır. çatı arası mekanlarına basit ve güvenle geçiş yapmayı sağlar.

  Üzerine montaj için bırakılmış özel delikler sayesinde ahşap üzerine tahribat yapmadan montaj imkanı sağlar. Montesi tamamlandığında hiçbir dekoratif aksesuar veya tamamlayıcıya ihtiyaç duymayan bir kapağa sahiptir.

  Kılıçoğlu çatı merdiveni dayanıklıdır, fonksiyoneldir ve çatı arası mekanlarına çok kolay geçiş sağlar.

  Çatı merdiveni Teknik Özellikleri:

  Maksimum Taşıyabileceği Yük : 160kğ
  Basamak Uzunluğu : 34cm
  Bsamak Kalınlığı : 8cm
  Isı Yalıtım Kalınlığı : 3cm
  En Ve Boyu : 60 x 120cm

  Kullandığımız Tüm ürünler 80 Yıllık tecrübesi, Yurt içinde ve Yurt dışında Bir dünya markası olan Kılıçoğlu Çatı sistemleri ürünleridir.