Tekli ve Çoklu Güneş Enerji Sistemleri AlanyaBasınçlı Güneş Enerji Sistemleri

Sabit Su Basıncı, Sabit Isı Ayarı...

Su kesintisi olmayan bölgeler için tavsiye edilen çok kullanışlı bir sistemdir. Soğuk su direk olarak depoya girer ve bu sistemde ikinci bir depoya ihtiyaç yoktur. Sistem şebeke basıncıyla çalışır, bu durum ise sistemin diğerler sistemlere göre daha fazla ve sabit tazyikle çalışmasını sağlar.

Depo üzerindeki emniyet armatürleri, aşırı basınç ve ısınma durumunda devreye girerek sistemin arıza yapmadan çalışmasını sağlar. Basınçlı sistemlerimiz termal akışkan sirkülasyonu prensibiyle çalıştığından pompa gerektirmez.

Kapalı devre, antifrizli bir sistemdir. Yani hiçbir şekilde antifrizli kollektör suyu ile kullanım suyu birbiriyle karışmaz. Soğuk kış aylarında güvenle kullanım için kollektör suyu içerinde antifriz katkı bulunmaktadır.

Basınçlı Krom Sistemler:

Bu sistemde 304 kalite paslanmaz krom sac kullanılmıştır.


Basınçlı Emaye Sistemler:

Bu sistemde boyler yüzeyi titanyum bazlı emaye ile kaplanmıştır. Böylece boylere hijyen ve uzun ömür kazandırılmıştır. Ayrıca boylerde standart olarak kullanılan magnezyum anot ile korozyona karşı ekstra koruma sağlanmıştır.

Her iki boyler grubunda da ısı kaybını en aza indiren poliüretan izolasyon malzemeleri kullanılmıştır. Dış kılıf ise paslanmayı önlemek ve modern bir görünüm katkısı sağlaması için elektrostatik boyalı sacdan imal edilmiştir.

Tüm basınçlı sistemlerimiz imalat hatalarına karşı 3 yıl garantilidir !

Basınçlı sistem kalite belgelerimiz : TSE, TSEK, ISO 9001, TÜV Inter-Cert, CE

Yatık Depolu Güneş Enerji Sistemleri:

Bedava sıcak suyun keyfini yaşayın...

Yatık depolu sistemler daha çok su kesintisi olan bölgelerde tercih edilmelidir. Sıcak ve soğuk su deposu birbirinden bağımsızdır ve birbirlerine ek parçalarla bağlanmıştır. Dik sistemlere göre soğuk su deposu 4 - 5 kat daha büyüktür. Bu nedenle konutlarda soğuk su deposu olarak da kullanılabilmektedir, İstenildiği takdirde soğuk bölgeler için soğuk su deposu da izolasyonlu olarak üretilebilir.

Yatık sistemlerimiz termal akışkan sirkülasyonu prensibiyle çalıştığından pompa gerektirmez. Kapalı devre, antifrizli bir sistemdir. Yani hiçbir şekilde antifrizli kollektör suyu ile kullanım suyu birbiriyle karışmaz. Soğuk kış aylarında güvenle kullanım için kollektör suyu içerinde antifriz katkı bulunmaktadır. Kullanım suyu girişi şamandıra ile kontrol edilir. Sıcak su kullanıldıkça şamandıra açılır ve soğuk su akışı sağlanır.Kullanım suyu girişi şamandıra ile kontrol edilir. Sıcak su kullanıldıkça şamandıra açılır ve soğuk su akışı sağlanır.

Depolar standart olarak cam yünü ile, isteğe bağlı olarak da poliüretan köpükle izole edilir.

Tüm depolarımız 304 paslanmaz krom ve paslanmaz ek parçalarla dikiş kaynağı teknolojisi ile itinayla üretilmektedir. Ayrıca soğuk su depoları ve sıcak su kılıfları özel kapatma presi ile kapatılıp hiç kaynak kullanılmadan üretilmektedir.

Demonte ayak sistemi ile hem nakliye hem de montaj kolay hale getirilmiştir. Ayrıca ayaklar elektrostatik toz boya ile kaplandığından paslanma özlenmiş, ömrü oldukça uzatılmıştır.

Paket sistem ile verilen alüminyum kollektör yerine bakır kollektör, kırılmaz cam veya prizmatik cam müşterinin tercihine bırakılmıştır.

Tüm yatık depolu sistemlerimiz imalat hatalarına karşı 3 yıl garantilidir ! Kalite standartları : TSE, TSEK, ISO 9001, TÜV Inter-Cert

Cebri Sirkülasyonlu Güneş Enerji Sistemleri:

Bu sistemler cebri sikülasyonludur. Yani sistem sirkülasyonu pompa ile sağlanır. Sistem; boyler, kollektör, pompa grubu ve otomasyon grubu olmak üzere 4 ana elemandan oluşmaktadır. Çatı altına veya evin uygun herhangi bir bölümüne yerleştirdiğimiz boyler ve kollektörler haricinde pompa grubu faliyetleri kumanda paneli tarafından otomatik olarak koordine edilir. Güneş enerjisinin yeterli olmadığı dönemler göz önüne alınarak, sisteme kombi gibi herhangi bir merkezi ısıtma sistemi de entegre edilebilir.

1. Boyler

1a. Tek Serpantinli Boyler

Tek serpantinli boyler yalnızca bir ısı kaynağından beslenebilen boylerdir. Cebri sirkülasyonlu sistemlerde herhangi bir dış ısı kaynağı sisteme entegre edilmeyecekse bu tip boyler kullanılır. Bu durumda ısı kaynağı yalnızca güneş kollektörleri olacaktır.

1b. Çift Serpantinli Boyler

Çift serpantinli boyler ise içerisindeki suyu iki farklı ısı kaynağından gelen ısıyla ısıtabilen boylerdir. Bu boylerin kullanıldığı sistemlerde, zaten sisteme bağlı olan güneş kollektörlerinin yanı sıra başka bir ısı kaynağı daha kullanılabilir. Merkezi kalorifer sistemi veya kombi gibi ısı kaynakları boylere kolaylıkla monte edilebilir.

2. Kollektörler

Sistemin bina dışında kalan yegane parçası olan kollektörler istenilen ısıtma kapasitesine göre farklı boy ve ebatlarda kullanılabilirler. Kollektörler sistemde kullanılan boyler kapasitesine de uygun olmalıdır.

3. Pompa Grubu

Pompa grubu, kollektörlerdeki sıcak suyun boylere sirkülasyonunu sağlar. Aynı zamanda kendi emniyet tertibatlarına sahiptir.

4. Otomasyon grubu

Bu sistemin en önemli elemanıdır. Kontrol panosu, kollektör ve boyler sıcaklıklarını ölçerek pompa grubuna "çalış" veya "dur" komutunu veren sistemdir. Otomasyon grubu Boyler ve kollektör arasındaki 4oC lik ısı farkına göre çalışır. Kollektörün sıcaklığı boyler sıcaklığından 4oC den fazla ise pompa vasıtasıyla sirkülasyonu çalıştırır az ise sirkülasyonu kapatır. Böylece sistem güvenle çalışır.

Otomasyon cihazları da cebri sirkülasyonlu sistem içerisinde kullanılan boyler tipine göre farklılık göstermektedir. Tek serpantinli boyler kullanılan sistemlerde "Sundra", çift serpantinli boyler kullanılan sistemlerde ise "Suntana" modeli cihaz tercih edilmelidir.

Kalite standartları : TSE, ISO 9001, TÜV Inter-Cert, PCT, CE

Güneş Kollektörleri:

Farklı çeşit, yüksek verim...

Tamamı kendi üretimimiz olan alüminyum güneş kollektörlerimiz malzeme kalitesi ve üretim teknolojisiyle sistem içerisinde rakiplerinden çok daha yüksek verimle çalışmaktadır. Güneş kollektörlerimiz siz müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, alüminyum kasanın renginden kollektör camı tipine ve kollektör içinde kullanılan panel çeşitlerine kadar farklı tip ve ebatlarda yüksek kaliteli malzeme ve teknolojiyle üretilmektedir.

Aliminyum Kollektörler:

Alüminyum Kollektörlerimiz Standart (93x193) ve maksi 120x193 olarak iki farklı ebatla üretilmektedir. Alüminyum Panellerimiz ekstrüze alüminyum olarak kendinden kanatlı borulardan üretilmektedir. Etial 70 kalite standartlardaki alüminyum hammadde kullanılarak ürettiğimiz paneller termiklenerek sertlik kazandırılır. Kolektörlerimiz kasa ve cıtası elektrostatik boyalı alüminyum profilden oluşmaktadır. Ayrıca cam çıtası çok kolay sökülebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Böylece çok kolay bir şekilde cam ve panelin değiştirilebilmesi sağlanmıştır. Kolektörlerimiz kalite kontrolden sonra shring ambalaj yapılarak sevkıyata hazırlanır.

Bakır Kollektörler:

B akır kollektörlerimiz standart (93x193) ve maksi (120x193) olarak iki farklı ebatla üretilmektedir. Elektrolize edilmiş bakır levhaların bakır taşıyıcı borulara otomatik makinede lehim kaynağı ile birleştirilerek üretilmektedir. Bakır paneldeki anages'e özel kabartmalarla yüzey genişletilmiş ve verim maksimum düzeye çıkarılmıştır. Kolektörlerimiz kasa ve cıtası elektrostatik boyalı alüminyum profilden oluşmaktadır. Ayrıca cam çıtası çok kolay sökülebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Böylece çok kolay bir şekilde cam ve panelin değiştirilebilmesi sağlanmıştır. Kolektörlerimiz kalite kontrolden sonra shring ambalaj yapılarak sevkıyata hazırlanır.

Selektif Yüzeyli Bakır Kollektörler:

Selektif yüzeyli bakır kollektörlerimiz standart (93x193) ve maksi (120x193) olarak iki farklı ebatta üretilmektedir. Selektif yüzeyli bakır levhalar ile taşıyıcı bakır borular ultrasonik kaynak teknolojisi ile birleştirilir. Mavi renkli selektif yüzeyli kollektörlerimiz ortam ışınımını en üst seviyede absorbe ederek yüksek verim sağlar. Kolektörlerimiz kasa ve cıtası elektrostatik boyalı alüminyum profilden oluşmaktadır. Ayrıca cam çıtası çok kolay sökülebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Böylece çok kolay bir şekilde cam ve panelin değiştirilebilmesi sağlanmıştır. Kolektörlerimiz kalite kontrolden sonra shring ambalaj yapılarak sevkıyata hazırlanır.
Ayrıca tüm kollektörlerimizde kırılmaz cam, prizmatik cam, poliüretan kasa, eloksallı kasa opsiyonel olarak müşterilerimizin tercihine bırakılmıştır. Maksi kollektörlerde kırılmaz cam standart olup diğer prizmatik cam, poliüretanlı kasa ve eloksallı kasa seçenekleri opsiyoneldir.
Tüm kollektör çeşitlerimiz imalat hatalarına karşı 3 yıl garantilidir !
Kollektörler için kalite belgelerimiz : TSE, ISO 9001, TÜV Inter-Cert