Banyo hakkında bilmeniz gereken her şey

  Yeni banyo projeniz gözünüzü korkutmasın. Doğru nedenlerden dolayı sıçrama yapan bir banyo planlamak için adım adım kılavuzumuzu izleyin

  Bir zamanlar sonradan düşünülmüştü – genellikle bahçedeki bir kulübeye dahil edildi. Ama şimdi, mutfaktan sonra, banyo muhtemelen yeniden satış değeri açısından evin en önemli odasıdır. Değerli aksaklık süresinden en iyi şekilde yararlanmaya çalışırken, durumu yükseldi. Artık tamamen pratik ihtiyaçlardan yola çıkmayan birçoğumuz, banyolarımızı rahatlama ve şımartarak düşünüyoruz.

  Mükemmel banyo fikirlerimizle planınızın her yönünü ilk seferinde doğru yapın

  Basit yenilemelerin yanı sıra, daha fazla banyo ve suit planlıyoruz. Sebebiniz ne olursa olsun, yeni bir banyo kurmak ciddi bir girişimdir ve aldatıcı bir şekilde zor olabilir. Genellikle çok kompakt bir alanda oldukça fazla bağlantı parçası ve teknik beceri gerektirir. Bu nedenle, en baştan dikkatli bir şekilde planlama yapmak maliyetli hataları ve çizgideki değişiklikleri önleyecektir.

  1. Banyo ihtiyaçlarınızı değerlendirin

  Başlıca önceliklerinizi çalışarak başlayın. Bir aile banyosu veya spa tarzı sığınak, banyo, ayrı duş, çift lavabo ve yığın depolama alanı içeren uzun bir özellikler ve bağlantı parçaları gerektirirken, en-suite veya konuk banyosu sadece duş ve tuvalet gerektirebilir.

  Ardından, kendinize ne tür bir alan elde etmeyi umduğunuzu sorun. Kaçmak için bir sığınak mı arıyorsunuz yoksa daha canlandırıcı ve enerjik bir insan mısınız? Bu, seçtiğiniz armatürleri, bağlantı parçalarını ve renk düzenini etkileyecektir. Tasarımcı Hayley Tarrington, “Şu anda banyonuzu nasıl kullandığınızı unutun ve bunun yerine nasıl kullanmak istediğinizi hayal edin” diyor. Örneğin, büyük spaları ziyaret ettiğinizde deneyimlerinizden yararlanın ve yeni planınızın nasıl çalışmasını istediğinizi görselleştirin.

  2. Bir banyo düzeni planlayın

  Bir düzeni sadece uğruna değiştirmeyin. Sizin için iyi çalışıyorsa, saklayın. Hareketli atık ve su boruları pahalı olabileceğinden, çok daha ucuz bir seçenek.

  Bağlantı parçalarını, döşemeleri ve fayansları değiştirmek veya duvarları yeniden boyamak yenilenmenin hızlı bir yoludur. Düzeniniz doğru değilse, küçük ancak etkili değişiklikler yapabileceğiniz yöntemleri düşünün. Örneğin kapıları değiştirmek veya sürgülü kapıları takmak, yer kazanmak için mükemmel bir yoldur.

  Düzeninizi değiştirmeyi planlıyorsanız, banyonuzu dikkatlice ölçün. Kapı pencerelerinin ve boruların konumunu not edin. Grafik kağıdına anahat çizmek veya çevrimiçi bir tasarım aracı kullanmak yardımcı olabilir.

  Ayrıca, tasarımcıların alanı en üst düzeye çıkarmada ve aynı zamanda maliyetli hataları en aza indirgemek için bol miktarda deneyime sahip olacağı için tavsiye için yerel bir banyo showroomunu ziyaret etmek iyi bir fikirdir.

  Son olarak, önümüzdeki yıllarda ihtiyaçlarınızın nasıl değişebileceğini unutmayın. Şu an hayatınızda banyo yapmaya ihtiyacınız olmadığı için… durum her zaman böyle olmayabilir. Aileniz büyüyebilir veya gerçekten satıyor olabilirsiniz, bu durumda banyo daha geniş bir çekiciliğe sahip olacaktır.

  3. İlham alın

  Dikkate alınacak bağlantı parçası seçimini daraltmaya yardımcı olacağından tarzınızı erken seçin. Ana seçenekleriniz dönem stili, klasik veya çağdaş bir görünümdür. Oteller, özellikle küçük butikler, muhteşem bir tasarım ilham kaynağıdır, bu nedenle web sitelerini sevdiğiniz görünümler için ovun. Sıklıkla kompakt bir alana yerleştirilmiş çok şey içereceklerdir, bu yüzden muhtemelen birkaç düzen ipucu da seçeceksiniz.

  Gözyaşı sayfaları toplamak ve iç mekan dergileri arasında gezinin ve ister bir Doğu-Zen görünümü olsun, ister Scandi’den ilham alan bir şey olsun, size çekici gelenlerin görsel bir kontrol listesini bir araya getirmeye çalışın. Hayley Tarrington, “Bu, görünüm için fikirlerinizi formüle etmede gerçekten yardımcı olacaktır” diyor. ‘Birisine görüşünüzü ifade etmek için bir ruh hali panosu göstermek daha kolaydır.’

  Yeni banyolarıyla ilgili sevdikleri hakkında benzer projeleri tamamlayan arkadaşlarınızla konuşun ve yol boyunca karşılaşabilecekleri tuzakları ve sorunları keşfedin.

  4. Alanınız hakkında gerçekçi olun

  Evyeleri için pining, bir duş duşakabin veya uymazlarsa çift uçlu bir top üstü için pining yoktur. Meselenin gerçeği, çoğu İngiliz banyosunda mümkün olmayacağıdır – görünüşe göre ortalama ayak izi, bir kral yatakla aynıdır.

  Armatürlerde tıkamayın (bu sadece odayı daha küçük hissettirecektir) ve ıslak oda tarzı duşlar veya Japon tarzı kare küvetler gibi kare ölçünüzden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak ürünleri araştırmayın

  5. Unutmayın, havalandırma önemlidir

  Ütopya Grubu Pazarlama Müdürü Sam Ball, çoğu zaman insanların banyolarındaki havalandırmayı gözden kaçırdığını, ancak daha sonra pişmanlık duyduğunu bulur. “Mobilyalı bir banyoda, yoğunlaşma ahşaba zarar verebileceğinden çok önemlidir” diyor. ‘Yalnız açık bir pencere yeterli değil.’

  Ripples Kıdemli Tasarımcısı Chris Payne, “Banyoların nemli olmasını istemiyorsunuz, özellikle de yatak odasına bu kadar yakın bir banyolu, bu yüzden çıkarmanın göz önünde bulundurulması gerekiyor” diye ekliyor. ‘Kesinlikle yatak odasına buhar akmasını istemediğiniz için odayı iyi havalandırın. Ayrıca ekstraksiyonunuzun çok yüksek olmasını da istemiyorsunuz. ‘

  6. Depolama faktörleri

  Depolama, başarılı bir banyonun anahtarıdır – ve hayır, minimal bir cam raf yeterli olmayacaktır! Tuvalet hiçbir zaman iyi göstermek (Aesop veya Jo Malone hisse çıkardı sürece), ne de duş yerde duran şampuan şişeleri yapmak. Ekstra havlular için yer ile önemli bir makyaj akıllı bir satın alma.

  Aynalı dolaplar, ürünleri saklamanızın yanı sıra diş fırçalarını ve elektrikli tıraş makinelerini şarj etmenize izin verecektir. ‘Duvarlardaki niş depolar ayrıca duşta şişeleri gizlice saklamanızı sağlayacaktır.

  7. Aydınlatmayı iyi planlayın

  Banyolar genellikle yatak odasının yanına yerleştirildiğinden, aydınlatma dikkatle düşünülmelidir. Gecenin ortasında parlak ışıkların yanıp sönmesini istemezsiniz – banyoya seyahat eden kişi veya yandaki yatak odasında uyuyan kişi için rahat değildir.

  Farklı ışık seviyelerine sahip olmayı düşünmenizi öneririm” diyor. O zaman, gece geç saatlerde banyoya gidiyorsanız, düşük seviyeli aydınlatmayı başkalarını – ya da kendinizi – uyandırmadan çok fazla açabilirsiniz! Aydınlatmanın bir kısmı bir hareket sensörü ile çalıştırılabilir, yani bir ışık anahtarı için uğraşmak yok.

  8. Fayanslar trendleri takip etmenin en kolay yoludur

  Yüzeyler bir banyo yapar veya yıkar: kabalık, yıpranmış vinilden daha eski hissettiren çok az şey vardır. Mevcut bir trend grafik seramikler için – dekoratif geometrilerin bir yama işi veya çarpıcı bir altıgen tasarım. Zeminden duvara kesintisiz bir özellik ile maksimum etki elde edersiniz, ancak bir özellik duvarını veya zemini de seçebilirsiniz. Karolarınızı seçmeden önce oda oranlarınızı düşünün. Çok dekoratif tasarımlar küçük bir alan için çok meşgul olabilirken, büyük bir banyoya ilgi ve sıcaklık katmak için ideal bir yol olabilir.

  9. Bütçeyi kesinleştirmek

  Bir bütçeye önceden karar vermek, nerede harcayacağınız ve nereye kaydedeceğinize öncelik verebileceğiniz anlamına gelir. Ve iyi haber şu ki, bir spa hissi yaratmak için binlerce maliyete gerek yok. Bağlantısız bir banyo (500 £ ‘dan daha düşük bir fiyata alabileceğiniz) gibi sadece güzel bir parçaya yatırım yapın ve bütçeye daha duyarlı bir fonda gösterin. Unutmayın ki pratik öğelere biraz para ayırmanız gerekir. Bir yağmur duşu planlıyorsanız daha büyük bir su tankına ihtiyacınız olabilir ve su yumuşatıcısı kireç oluşumunu önlemek için akıllı bir fikir olabilir.

  10. Hangi hizmet düzeyine ihtiyacınız olduğuna karar verin

  Bu büyük ölçüde bütçeniz tarafından belirlenecektir. Bazı banyo şirketleri, planlama ve kurulumdan dekorasyona kadar her şey fiyata dahil anahtar teslimi bir çözüm sunar. Bu en ucuz seçenek olmasa da, projenizin hızı ve kolaylığı açısından geri ödeyebilir. Alternatif olarak, alanı kendiniz tasarlayabilir, kendi bağlantı parçalarınızı satın alabilir ve planınıza çalışmak için bir tesisatçı veya inşaatçı kiralayabilirsiniz. Düzeni doğru yaptığınızdan emin olmanız gerekir ve ürünleri kaynaklamak daha fazla zaman alır, ancak uzun vadede daha ucuza çalışmalıdır.

  Tabii ki, hiçbir şey ‘eti’ ürünleri görmek için yenemez bu yüzden bol showroom ziyaret için zaman koymak. Banyoya girip showroomda rahatlık için test etmekten ve yapı kalitesi için mobilya ve musluklar hissetmekten korkmayın.

  En az üç tesisatçıdan teklif alın ve projenin her öğesi hakkında spesifik olduğunuzdan emin olun. Bu, daha sonra ek maliyetlerden kaçınacaktır.